Ücretsiz Randevu Formu

Beslenme - Diyet

Beslenme ve diyet
Sağlığınızı korumak, geliştirmek ve yaşam kalitenizi yükseltmek için; beslenme bilinçli yapılması gereken bir davranıştır.
Yetersiz veya aşırı beslenme; başta kardiyovasküler hastalıklar olmak üzere; diyabet, üreme bozuklukları, osteoartrit, respiratuvar ve gastrointestinal sistem hastalıkları, uyku apnesi gibi bir çok kronik hastalığa neden olmaktadır.
Beslenme programınız;  vücudunuzun ihtiyacı olan tüm makro ve mikro besin ögelerini yeterli ve dengeli miktarda içermeli ve size özel olmalıdır.
Hastanemizde; yaşınız, cinsiyetiniz, fiziksel aktivite düzeyiniz, fizyolojik durumunuz ve beslenme alışkanlıklarınıza uygun, sağlıklı beslenme programınız diyetisyenimiz tarafından  hazırlanmaktadır.

Bariatrik cerrahi sonrası beslenme
Uygulanan diyet ve tedavi yöntemleri ile kilo vermeyi başaramayan, BKI( beden kitle indeksi) 40’dan yüksek veya 35’ten yüksek ve aynı zamanda bazı kronik hastalıkları bulunan kişilere tedavi amaçlı uygulanan cerrahi işlemlere ‘Bariatrik Cerrahi’ veya ‘Obezite Cerrahisi’ adı verilir.
Bariatrik cerrahi sonrası ameliyatın uzun dönem başarısı önerilen diyete uymakla ilişkilidir. Erken dönemde önceden alışık olduğunuz yeme/içme düzeniniz tamamen değişecektir. Ameliyat öncesi ve sonrası dönemde diyetisyenimiz tarafından hazırlanan size özel liste; yıllar içinde en sağlıklı şekilde ve hiç geri kilo almadan kalabilmenizi sağlamaktadır.

Ara