Ücretsiz Randevu Formu

Botoks

Botoks özellikle alın bölgesinde, kaş ortasında ve göz etrafında ortaya çıkan ve yaşa bağlı olarak belirginleşen mimik çizgilerini hafifletmek ya da tümüyle ortadan kaldırmak için kullanılan oldukça etkin ve güvenilir bir tedavi yöntemidir. Bu bölgelerdeki kırışıklıklara olan etkisi diğer tedavi alternatiflerine göre etkindir. Botoks dendiği zaman birçok kişinin inandığının aksine yılan zehri kavramı söz konusu değildir. Botoks bir bakteriden elde edilen toksin olup, bu toksin özellikle kırışıklıkların oluşumuna sebep veren mimik kaslarının içerisine çok küçük dozlarda, çok ince uçlu iğneler ile enjekte edilerek gerçekleştirilir. Yapılan bölgede şişlik oluşturmaz. Botoks sinirden kaslara verilen emri bloke ederek kasın kasılmasını engeller. Ortalama 4-6 ay arasında kalıcılığını korumaktadır. Düzenli aralıklarla yaptırıldığında, kırışıklıklarda giderek azalma meydana gelmektedir.
Botoks Kimlere uygulanabilir?
20-65 yaş arası herkese uygulanabilir. Özellikle yüz ve boyundaki kırışıklıkların tedavisinde kullanılır. Kullanımının en yoğun olduğu diğer bir alan da koltuk altıdır. Terlemeyi engellediği için özellikle erkekler tarafından da tercih edilmektedir.
Kimlere uygulanamaz?
Hamile olan veya bebek emziren kadınlar enjeksiyonları yaptırmak için beklemelidirler.
Tedavi yapılması istenilen bölgede deri ve kas hastalıkları olanlar yaptırmamalıdır.
Botoks Hangi bölgelere uygulanabilir?
Kaş arası
Kaşlar
Alın
Burun kenarları
Şakaklar
Göz çevresi
Dudak üstü
Çene
Boyun
Dekolte
Ayrıca;
El terlemesi
Ayak terlemesi
Koltukaltı terlemesi
Saç dökülmesi
Migren tedavisinde uygulanır.
Botoks uygulamasını kimler yapabilir?
Botoks ve dolgu uygulamalarını plastik cerrahlar ve dermatoloji uzmanları tarafından yapılabilir.
Botoks ve dolgu arasındaki fark nedir?
Botoks kırışıklıkları engeller, dolgu hacim arttırarak boşlukları doldurur. Bir kas kasıldığında oluşan kırışıklıklar için botoks, herhangi bir kas kasılmaksızın oluşan kırışıklıklar için dolgu yapılır.
Ara