Ücretsiz Randevu Formu

Liposuction

Liposuction vücutta küçük delikler açarak vakum yardımı ile yağların alınma işlemidir. Liposuction uygulaması yapılan bölgelerde yağ hücre sayısı azaltılmaktadır. Liposuction işleminin yapılış amacı vücutta orantısız olan bölgelerin diğer bölgeler ile aynı orantıya kavuşturulmasıdır. İşlem sonrasında kilo alımlarının liposuction yapılan bölgelerde etkisi görülmese bile liposuciton yapılmayan bölgelerde orantısız kilo alımı kimi zaman olabilmektedir. Bu sebepten liposuction işleminden sonra kişilerin fazla kilo alıp vermeleri önerilmemektedir.  
Açılan deliklerin vücutta kalıcı izleri bulunmamaktadır. Kişinin liposuction işlemi yaptırdığı hiçbir şekilde belli olmamaktadır. 
Liposuction işlemi vücutta pek çok bölgeye uygulanabilmektedir. Bu bölgelerden bazıları; göğüs, bel, kalça, gıdık, kollar, sırt, basen, uyluk bölgesi gibi bölgeleri kapsamaktadır. Liposuction işlemi, uygulamanın yapılacağı bölgenin boyutuna göre lokal ve genel anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Uygulamanın sonrasında kişide çok fazla ağrı görülmemektedir. Liposuction işlemi yapılan bölge için ortalama olarak 20 gün boyunca  korse kullanılması önerilmektedir. Kullanılan korseler genellikle uygulama için özel tasarlanmış korselerdir. Ortalama olarak kişi, uygulamadan 1 hafta sonra günlük hayatına dönebilmektedir. Liposuction işlemlerin sonuçları, ortalama olarak 2 – 3 ay içinde fark edilmektedir.
Ara