Ücretsiz Randevu Formu

Meme Büyütme - Küçültme

 
Meme Büyütme
Meme büyütme, memenin şeklinde, boyutunda ve dokusunda yapılan değişiklikler için yapılan ameliyattır. Meme büyütme ameliyatları, silikon jel, tuz çözeltisi ve alternatif kompozisyon implantlar olmak üzere 3 tip implant kullanarak gerçekleştirilmektedir. Kullanılacak implantın büyüklüğü ve çeşidi hastanın tercihi ile değil doktor kontrolü sonucu belirlenmektedir. Cerrahi bir operasyon olan meme büyütme ameliyatı hastane koşullarında gerçekleştirilmelidir.
 
Meme Küçültme
Estetik cerrahlar tarafından, normalden iri memelerin görünümünü düzeltmek için yapılan bir ameliyat olduğu bilinse de; iri memelerin yol açtığı, sırt ağrıları, duruş bozukluğu, baş ağrısı, omuz ağrısı, nefes almada güçlük, sutyen askılarıyla omuzda oluşan çöküklük, meme altındaki hijyen problemlerini (pişik veya mantar enfeksiyonları gibi) çözmeye yarayan rekonstrüktif bir ameliyattır.
Meme küçültme ameliyatı fazla yağ ve doku alınarak göğüslerin istenilen boyutlarda yeniden konumlandırılmasıdır. Birkaç farklı cerrahi yöntem vardır ve cerrahınız yöntemlerin izleri, avantaj ve dezavantajları konusunda sizi bilgilendirerek sizin için en uygun tekniği seçecektir. Meme küçültme ameliyatı hastanede ameliyathane koşullarında yapılmalıdır. 
Ara