Ücretsiz Randevu Formu

Ulthera: Ameliyatsız Yüz Germe

Estetik cerrahiye alternatif yüz gençleştirme yöntemleri arasında sayılan bir güncel uygulamadır. Ulthera, ultrasonik enerji dalgalarıyla cildin taşıyıcı tabakalarında kolajen üretimini tetikleyerek gerilme ve sıkılaşmayı sağlayan FDA olaylı bir cihazdır. Bu tedavi sırasında cilt yüzeyinin 3 ve 4.5 mm derinliğindeki taşıyıcı bağ dokusunda ultrason dalgalarıyla oluşturulan mikroskobik ısı hasarlarıyla tetiklenen kolajen üretimi cildin sıkılaşmasını sağlamaktadır.
 
Boyun, gıdı, yanaklar, göz çevresi ve dekolte bölgelerinde uygulanan bu tedavi sırasında uygulama bölgelerinin ultrason ekranından takip edilmesi ve böylece tedavinin hassas bir şekilde istenen yere uygulanabilmesi bu teknolojiyi avantajlı hale getirir.
 
Cilt yüzeyinde herhangi bir olumsuz etki oluşturmayan yöntem, bu özelliği sayesinde yaz aylarında da kolaylıkla uygulanabilmektedir. Tek seans olarak uygulanır, 30 ila 60 dakika arasında sürer. Tam etkisi 3 ay içerisinde ortaya çıkmakta ve elde edilen sıkılaşma etkisi cilt özellikleri ve uygulama yaşına bağlı olarak 12 ile 24 ay boyunca kalıcılığını korumaktadır.
Kimlere uygulanabilir?
Bağ dokusu gevşek, sarkmaları başlamış kişilere uygulanabilir. Herhangi bir yaş aralığı yoktur. İleri yaşlardaki hastalarda da olumlu sonuçlar verebilir, genç yaşlarda olup göz kapağının düşüklüğü ile ilgili sorun yaşayan kişilerde de uygulanabilir.
Hangi bölgelere uygulanabilir?
Alın ve göz çevresi (kazayağı) kırışıklıklarında
Göz kapaklarındaki torbalanmalarda,
Kaş bölgesine, düşük kaşları yukarıya doğru asmakta,
Yanaktaki sarkmalar ve çene bölgesindeki sarkmalarda
Çene altı (gıdı) sarkmalarında, boyun bölgesi ve dekolte kırışıklarında,
Ayrıca yüz gençleştirme amacıyla yüzün tamamına uygulanabilir.
Ara